ברוכים הבאים למרכז המידע

הרשמה למרכז המידע

הרשמה למרכז מידע

אחת לחודש נשלח לך ניוזלטר מרוכז עם עדכונים ומאמרים חדשים


לחיפוש בטקסט חופשי במרכז המידע הקלידו מילות חיפוש בתיבה
מרכז המידע  > כתבו עלינו כך תשמרו על קפסולות אומגה 3 מפני חמצון – כתבה בעיתון הארץ 
0
11/07/2017 | 

כך תשמרו על קפסולות אומגה 3 מפני חמצון – כתבה בעיתון הארץ

שאלה. למה בחלק מהמקרים נמצא שאומגה 3 עוזרת מאד בהפחת סיכון למגוון מחלות לב, מניעת דלקות וגידולים סרטניים, שיפור תפקוד המוח והראיה ובחלק מהמקרים נמצא שלא היתה לה בכלל השפעה?
יש, כמובן, כל מיני סיבות. אבל אחת מרכזית וחשובה היא "בשנים האחרונות מראים מחקרים כי גם מצבו החמצוני של שמן הדגים משפיע על אפקטיביות התוסף."
ומה קורה בארץ?
"באשר למצבם של תוספי אומגה 3 בישראל, שליש מהמוצרים המשווקים נמצאו מחומצנים מעל הרמה המומלצת, על אף יתרת חיי מדף של למעלה מ–12 חודשים." בנוסף 30% מוצרים נוספים נמצאו קרובים מספיק לגבול החימצון כדי לעבור אותו ביתרת חיי המדף המוצהרים.
ולכן לא תמצאו אותנו על המדפים בסופר-פארם או בחנויות השונות.
איפה כן תמצאו אותנו? במקררים.
אומגה גליל היא החברה היחידה ששומרת את המוצר שלה בקירור, מהיום שבו התחלנו ליבא את המוצר לפני כ 10 שנים. החל מהמסע הימי בן השלושה שבועות מקנדה לארץ, דרך השמירה של המלאי אצלנו ואצל המשווקים שלנו במקררים ועד שהוא מגיע לבית הלקוח עם המלצה לשמור את הצנצנת במקרר. למרות שהיא מאד יפה…
אז לפני שאתם אומרים "אנחנו לוקחים אומגה 3 כבר הרבה זמן ושום דבר לא קורה" כדאי שתבדקו איזו אומגה 3 אתם לוקחים. יכול להיות שהיא לא עושה את העבודה כי… חם לה?

עיתון הארץ/מוסף בריאות 9.7.17 מאת: שי גבאי־אנג'ל ואילת פישמן

מחקר שנערך בטכניון מצא שאחסון של קפסולות אומגה 3 במקום קריר ויבש כמו מגירה או ארון, אינו מספק, במיוחד לא באקלים הישראלי, וכדאי לאמץ הנחיות מחמירות יותר.


הארץ חימצון שמנד 9.7.17 – קובץ PDF

הארץ חימצון שמנד יולי

אהבתם את הפוסט? נשמח לשמוע אתכם


− 2 = חמש