ברוכים הבאים למרכז המידע
לחיפוש בטקסט חופשי במרכז המידע הקלידו מילות חיפוש בתיבה
0
10/08/2014 | 

לילד יש חברים! נועם נרפא מטורט והפרעות קשב וריכוז

לנועם יש סופסוף חברים ומשפחה מאושרת והוא באמת לומד בבית הספר, אחרי שהוא ניצח את הטורט, ואת הפרעות קשב וריכוז, ואת הטיקים, שהכבידו עליו משך כל ילדותו. הוא התחיל לחיות באמת ומשפחתו ממליצה לכולם לעשות זאת. שימו לב- הסוד להצלחה הוא במינון אומגה 3 מתאים ושימוש נכון!הוריו הגאים שמחים לספר איך זה עבר, ללא תרופות, וממליצים להורים אחרים לעשות זאת.

ילדות ללא חברים

מאז שהיה קטן ,נועם, הבן האמצעי שלנו, התקשה חברתית: הוא היה מאוד רגיש ונזקק להרבה תיווך עם הילדים. בגיל 5 החלו אצלו תופעות של כעס, והוא היה מתפרץ בעוצמה במצבים של חיכוך עם ילדים אחרים. כשעלה לבית הספר המצב החברתי היה חמור מאוד, עד שבכיתה ה' כבר לא היה לו אף חבר. לאחר ריב הוא התקשה להירגע ולחזור לכיתה, וחווה קושי לעצור את עצמו ולעיתים הגיע לאלימות. אחרי אירועים כאלה הוא לא הצליח לזכור בדיוק מה קרה ולמה. על למידה בכלל לא היה מה לדבר, הוא פשוט לא למד, סתם ישב בכיתה. היו לו בעיות קשות של קשב וריכוז והוא חווה קושי גדול בהבנת החומר הנלמד, עד שאפילו בבית הספר העדיפו לתת לו להתמודד עם כל הקשיים מבלי להוסיף עליו את עול הלימודים.

נועם סבל משינויים מאוד קיצוניים בין שמחה גדולה לכעס גדול, בתוך דקות. הוא הרבה לריב עם אחותו הגדולה, ששימשה לו במשך שנים "שק אגרוף", וויתרה לו בהרבה מריבות. נועם פשוט לא הצליח להבין מצבים חברתיים (בבית או בחברה) והמשפחה כולה סבלה מהמצב.

וכאילו לא די בזה, נועם סבל מחרדות, סיוטים, פחדים, ואלרגיות שונות, ובגיל 7 אובחן כסובל מתסמונת טורט, לאחר שהופיעו אצלו טיקים מאוד חזקים.

אבחון וטיפול תרופתי קונבנציונלי

עם האבחון מיד קיבלנו תרופות פסיכיאטריות. התלבטנו מכיוון שאנחנו לא מאמינים בחיים עם תרופות, אך החלטנו לנסותן, כי המצב היה כה קשה. כל תקוותינו היו תלויות בטיפול שכלל תרופות וטיפול פסיכולוגי.

בהתחלה אכן חל שיפור. התופעות השונות נחלשו והילד החל לחוות סוג של הקלה והצלחה, אך לצד זה החלו תופעות לוואי לא פשוטות שנבעו מהתרופות. בנוסף, היה צריך להעלות את המינון התרופתי כל הזמן, דבר שהפחיד אותנו מאוד. לאחר תקופה, הרופאה אף החליטה להפסיק תרופה מסוג אחד ולהתחיל אחרת. מאוד התנגדנו, אך לא ידענו מה עוד אפשר לעשות כדי שמצב הילד ישתפר. חשבנו שכל עוד התרופות משפרות את המצב ותופעות הלוואי קטנות מתופעות הטורט אנחנו בסדר. אך ככל שעבר הזמן ראינו שהתרופות הן כמו מעגל קסמים שקשה לעצור אותו: מצד אחד הן לא עוזרות ומצד שני פחדנו לגלות מה יקרה אם נפסיק אותן…

במקביל, במסגרת שיטוטיי באינטרנט, קראתי על יתרונות האומגה 3 משמן דגים ועל ההצלחות של גיא בן צבי. מאוד הסתקרנתי, אך פחדתי לעשות צעד שנראה לי בזמנו מפחיד ולא בטוח. לאחר תקופה עם התרופה החדשה, שוב נוכחה הרופאה שהופיעו תופעות לוואי לא רצויות והחליטה לעצור אותה ולנסות אחרת.

המעבר לחיים ללא תרופות באמצעות אומגה 3 משמן דגים

בשלב הזה, כבר ידענו מה עלינו לעשות. ניצלנו את ההזדמנות שנועם נקי מתרופות והחלטנו לנסות משהו ש"לא בטוח שיעזור, אבל לפחות הוא טבעי ומרגיש לנו בטוח יותר מתרופות". נכנסנו לתהליך של פרוטוקול אומגה*, התחלנו לתת לנועם מינון אומגה 3 המתאים למשקלו בתוספת וויטמין E ואימצנו בשמחה את עקרונות תזונת אומגה, בהדרגה ובשיתוף פעולה עם הילד (ששמח לנסות משהו שונה מהתרופות).

מהרגע שהתחלנו בטיפול, בהמלצתו של גיא, שמנו לב לשיפור בכל התחומים. ככל שעבר הזמן המצב רק הלך והשתפר: הטיקים פחתו, הכעסים והשינויים הקיצוניים נעלמו, ובכל תחום בחיים ראינו שיפור.

מאז, לא חזרנו כמובן לטיפול התרופתי ואנחנו מרגישים שהטורט נרפא ונעלם.

סוף טוב: לילד יש חברים ומשפחה מאושרת

נועם_אילוסטרציה

נועם שלנו, בן 13, סיים שנה ראשונה בחטיבת ביניים, בציונים מצוינים.

והכי חשוב: לילד יש חברים!

כל התופעות נעלמו כלא היו וקיבלנו נער מקסים, חכם, כשרוני ורגיש. חזרנו להיות משפחה מאושרת, עם 3 ילדים, שכל אחד מהם שונה ומיוחד ומאושר!

אנחנו מאוד ממליצים על דרך החיים הזאת, וכה שמחים שהחלטנו לתת לה הזדמנות והוצאנו מחיינו לא רק ערימה של תרופות נוראיות, אלא גם את התסמונת טורט עצמה.

בהצלחה לכולם!

הוריו הגאים של נועם

*הערה לנושא פרוטוקול אומגה: שימוש במינון אומגה 3 המתאים למשקל הגוף וויטמין E הוא סוד ההצלחה בטיפול, ובהשגת יכולת קשב וריכוז, רגיעה וכיו"ב. ראו מינון אומגה 3 והמלצות שימוש

אצל ילדים ומבוגרים שאינם נוטלים תרופות, התהליך המלא של פרוטוקול אומגה הכולל גמילה הדרגתית מתרופות ושינוי תזונתי, כמו שעשה נועם, הוא לא חובה.

לסיפורים נוספים

לחנות