ברוכים הבאים למרכז המידע

הרשמה למרכז המידע

הרשמה למרכז מידע

אחת לחודש נשלח לך ניוזלטר מרוכז עם עדכונים ומאמרים חדשים


לחיפוש בטקסט חופשי במרכז המידע הקלידו מילות חיפוש בתיבה
0
22/09/2016 | 

סיפורנו האישי- החלמה מטורט

אחד מבנינו נולד עם תסמונת טורט – הפרעה נוירו פסיכיאטרית, הבאה לידי ביטוי בטיקים (תנועות לא רצוניות) מוטוריים וקוליים, התקפות זעם והיפר אקטיביות. הטיפול הרפואי המקובל בתסמונת טורט הינו טיפול תרופתי.

מיום לידתו ועד גיל שש הילד היה חריג בהתנהגותו ובהיפר אקטיביות שלו ובמקביל סבל מאלרגיות קשות אשר חייבו אותנו לטפל בו בסטרואידים ואנטי היסטמינים באופן קבוע וכן סבל מבעיות לימודים קשות.

גיא ואורנה, הורים לחמישה ילדים ושלושה נכדים, יוצאי קיבוץ הגרים במצפה שכניה בגליל.

זה הסיפור שלנו:

אורנה וגיא 2014

 

איך הכל התחיל ?

בגיל שש עם פרוץ והתגברות הטיקים לקחנו את בננו לאבחון אצל נוירולוג ילדים. הנוירולוג רשם לבננו תרופה בשם “הלידול” שאמנם הרגיעה אותו ודיכאה את הטיקים אך גרמה לתופעות לוואי קשות, אפאטיות ,חולשה גופנית, עייפות, חוסר ריכוז ופחדים.

הרגשנו שאנו נואשים ואז גיא התחיל לחפש מקורות אלטרנטיביים. יצרנו קשר עם הורים לילדי טורט בפורום תסמונת טורט באתר הפסיכיאטריה של ביה”ס לרפואה של הרוורד ( MGH) והתחלנו לשאול שאלות. כך הגענו למכון HANDLE בארצות הברית המטפל בילדים עם בעיות נוירופסיכיטריות בדרך לא קונבנציונאלית. יצרנו קשר עם בילי סאנד, מומחית לטיפול בילדים עם הפרעות נירופסיכיטריות. כאשר בילי הגיעה לארץ ולאחר אבחון ובדיקה של הבן היא לימדה אותנו שיטת התעמלות שאמורה לפתוח ערוצים במוח ולהטיב עם המצב.

באותה פגישה היא חשפה אותנו לראשונה גם לאומגה 3 משמן דגים.

החלטנו לעבוד בכול שיטה בנפרד כדי לראות מה באמת משפיע: התחלנו בהתעמלות במשך כחצי שנה ללא אומגה 3 תוך מתן תרופת ההלידול.

התגלית

לאחר חצי שנה לא ראינו הטבה והחלטנו לעבור לטיפול באומגה 3 משמן דגים ולהפסיק את ההתעמלות. לאחר תקופה של כ-3 חודשים התחילה הטבה משמעותית במצבו של הילד והתחלנו בהדרגה להוריד את התרופה. במקביל ראינו ירידה בחומרת האלרגיות מה שאיפשר להוריד בהדרגה את מינון התרופות נגד אלרגיה.

לאחר מספר חודשים נוספים הפסקנו לחלוטין את מתן התרופות והתמקדנו אך ורק במתן האומגה 3 .

במשך אותו זמן גיא המשיך ללמוד ולחקור על האומגה 3 , יצר קשרים עם מיטב החוקרים בעולם והבין יותר ויותר את חשיבות חומצות השומן הללו לבריאותו של ילדנו ולבריאות בכלל.

בתחילת הדרך צרכנו אומגה 3 משמן דגים אשר נמכרה על המדפים בבתי מרקחת בארץ. להפתעתנו הבחנו בכך שהשפעת האומגה 3 על הילד, משתנה מקופסה לקופסה וקישרנו זאת לתאריך ומנת היצור המודפסים על הקופסה. בנוסף חשנו בהבדל בצבע ובטעם של השמן בין מנה למנה.

לאחר מחקר יסודי על תכונות אומגה 3 משמן דגים הגענו למסקנה שהבעיה היא בתנאי האכסון וההובלה של השמן. הסתבר שבניגוד לדברי היבואנים חובה לשמור שמן דגים בקירור של כ 10 מעלות (מקרר רגיל) על מנת למנוע חמצון וקלקול השמן. מכאן הגענו למסקנה שאם ברצוננו לספק אומגה 3 משמן דגים טרי ומעולה לבננו עלינו להגיע למקור השמן ולקנות ישירות וכמובן לאחסן בקירור.

החיפוש

בחיפוש מקור איכותי לאומגה 3 משמן דגים, הגענו לשני מפעלים אשר מיצרים שמן דגים למאכל אדם: פרונובה בנורווגיה ואושין ניוטרישן בקנדה.

לשמחתנו המפעל הקנדי אושין ניוטרישן הסכים למכור לנו ישירות את הסוג המיוחד שחיפשנו אשר לא יובא באותו זמן לארץ. התחלנו לקנות מהמפעל לצריכה עצמית של בננו ושל יתר בני המשפחה.

השיפור בבננו הלך ועלה וראינו כי שמן אשר מורכב מיחס נכון בין חומצות השומן ואשר נשמר בתנאים טובים, כלומר בתנאי יובש, קור וחושך (מקרר) משפר מאד את התוצאות.

סוף טוב הכל טוב

כיום בנינו נרפא לחלוטין מהתסמונת טורט, תלמיד מצטיין, מקושר חברתית ללא אלרגיות וללא כל התופעות הקשורות לתסמונת טורט וכולנו צורכים אומגה 3 משמן דגים בזכותו. בני משפחה אשר סבלו במשך השנים מבעיות בריאות שונות שיפרו מאד את מצבם או נרפאו לחלוטין.

כיום אנו יודעים שכדי שאומגה 3 משמן דגים תשפיע בצורה נכונה, יש לקיים מספר תנאים הכרחיים:

  • יחס נכון בין DHA ו- EPA
  • שמירה בקירור עד כמה שאפשר מרגע היציאה מהמפעל ועד למקרר של המשתמש.
  • מינון נכון לכל איש לפי מצבו הבריאותי ומשקלו.

הקמת העסק

השמועה על סיפורנו עברה מפה לאוזן, יותר ויותר אנשים אשר שמעו עלינו בקשו שנתחיל לייבא אומגה 3 משמן דגים עבורם.

כך ב- 2005 פתחנו את חברתנו – אומגה 3 גליל.

כיום כל משפחתנו וחברינו צורכים את האומגה 3 משמן דגים, כמו גם מאות לקוחות אחרים של אומגה 3 גליל, ורואים שיפור ניכר במצב בריאותם הן בזכות האומגה 3 והן בזכות הייעוץ התזונתי התומך שאנו מספקים.

נשמח להיות בקשר איתכם.
אורנה וגיא

ornaguyzoom2