ברוכים הבאים למרכז המידע
לחיפוש בטקסט חופשי במרכז המידע הקלידו מילות חיפוש בתיבה
מרכז המידע  > הפרעות קשב וריכוז ותסמונות נוירו-פסיכיאטריות נוספות תיסוף אומגה 3 משפר סימפטומים של קשב וריכוז אצל ילדים 
0
09/04/2023 | 

תיסוף אומגה 3 משפר סימפטומים של קשב וריכוז אצל ילדים

מחקר ישראלי התערבותי בקרב ילדים המאובחנים עם הפרעת קשב הראה כי תיסוף מתאים מנורמל למשקל גוף של אומגה 3 לילדים עם הפרעת קשב במשך חצי שנה העלה את רמת אינדקס אומגה 3 בדם בצורה משמעותית והביא לשיפור במדדי קשב וריכוז, כפי שנמדדו בשאלונים מקובלים וכן בהערכות של פסיכיאטר ילדים.
את השיפור באינדקס אומגה 3 ובהשפעות המיטיבות של עלייתו ניתן היה לראות כבר לאחר 3 חודשים.

התאמת המינון למשקל של הילד
החידוש במחקר זה לעומת מחקרים קודמים שהוכיחו את הקשר בין מחסור באומגה 3 לסימפטומים של קשב וריכוז, הינו במתן מינון מנורמל למשקל גוף של כל ילד (במיליגרם לק"ג גוף) של EPA+DHA במקום מתן של מינון קבוע (במיליגרם) לכל הנבדקים.

אומגה 3 גליל טרייה מהמקרר
חידוש נוסף במחקר זה הינו בדיקה ואבטחת טריות וחוסר חמצון של התוסף, בזכות אחסון בקרור כל חיי המדף, המבטיחה רמת חימצון נמוכה ואפקטיביות מקסימלית. כמוסות האומגה 3 נתרמו למחקר ע"י אומגה גליל.

קשר בין אינדקס אומגה 3 לקשב וריכוז
המחקר הראה קישור ברור בין רמת אינדקס אומגה 3 כערך מדיד לבין שיפור מדיד בסימפטומים של הפרעת קשב וריכוז. האינדקס הממוצע של ילדי ה ADHD בתחילת המחקר היה 4% וחומרת הפרעת הקשב הממוצעת היתה 5 מתוך 7. בסיום המחקר לאחר 6 חודשים האינדקס הממוצע עלה ל 10% בעוד שחומרת הפרעת הקשב ירדה ל 3.7 מתוך 7. השיפור הוגדר כמשמעותי מאוד על ידי מנהל המחקר.

לקריאת המחקר שהתפרסם במגזין  Current Psychiatry Research and Reviews, 2022, Vol. 18, No. 0 לחצו כאן

למה אנו (אומגה גליל) ממליצים לשים לב במחקר הזה?

  • נעשה שימוש באומגה 3 מהמקרר, המבטיחה רמת חימצון נמוכה של האומגה 3
  • המינון היומי של אומגה 3 EPA+DHA (ביחס של 2:1 לטובת EPA) אשר נורמל למשקל הגוף של הנבדק, הביא לעליה באינדקס אומגה 3 בדם בתוך 3 חודשים, עליה שנמשכה גם על פני 6 חודשים עד הגעה לרמת אינדקס יציבה חדשה.
  • עלייה באינדקס אומגה 3 נמצאה קשורה לשיפור בתסמיני קשב וריכוז בתוך 3 חודשים, שיפור אשר המשיך עד 6 חודשים בצורה מקבילה לעליה באינדקס.

המלצותינו (אומגה גליל) בעקבות ממצאי מחקר זה:

  • ביצוע בדיקת אינדקס אומגה 3 לבירור רמת המחסור באומגה 3 אצל ילדים עם תסמיני הפרעת קשב וריכוז.
  • לאחר ביצוע הבדיקה בפועל, ניתן להתחיל מיידית בתיסוף אומגה 3 טרייה מהמקרר.
  • בהתאם לממצאי הבדיקה –לדייק את המיון היומי על פי האינדקס האישי.
  • במידה שמושגת הטבה בטווח של 3-6 חודשים, מומלץ לשמור על המשך צריכת אומגה 3 למשך כשנה ואז במידה והכל יציב ניתן לרדת במינון לרמת מינון תחזוקה. כמובן שניתן לבצע בדיקה נוספת על מנת לזהות לאיזה אינדקס הגיע הילד ובכך לדייק את המלצת המינון לתחזוקה.
  • על סמך ממצאי המחקר הזה ומידע נוסף מלקוחות רבים, ההמלצה שלנו לאינדקס אומגה 3 של 10% כאינדקס יעד להפחתת תסמיני קשב וריכוז בילדים שיש להם מחסור.
  • הערה חשובה: זה עוזר רק אם חסר. ילדים שאין להם מחסור באומגה 3 ובכל זאת סובלים מהפרעת קשב כנראה שתיסוף אומגה 3 לא יעזור להם, כפי שהראה המחקר בתת אוכלוסיה מתוך הילדים הנבדקים. הילדים שאצלם האינדקס היה גבוה יותר בתחילת המחקר ראו פחות שיפור בהפרעת הקשב בסופו.

אהבתם את הפוסט? נשמח לשמוע אתכם


שבע + = 16