ברוכים הבאים למרכז המידע

הרשמה למרכז המידע

הרשמה למרכז מידע

אחת לחודש נשלח לך ניוזלטר מרוכז עם עדכונים ומאמרים חדשים


לחיפוש בטקסט חופשי במרכז המידע הקלידו מילות חיפוש בתיבה
מרכז המידע  > הריון ופוריות תזונת האם בהריון משפיעה על התפתחות הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות אצל הילד 
0
16/07/2019 | 

תזונת האם בהריון משפיעה על התפתחות הפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות אצל הילד

מחקר חדש (יוני 2019) שפורסם בעיתון The Journal of Pediatrics, מראה שיחס גבוה של אומגה 6:אומגה 3 בדם חבל הטבור היה קשור לאינדקס ADHD גבוה יותר בגיל 7.
במילים פשוטות- מחסור באומגה 3 אצל האמא במהלך ההריון יכול להוביל לתסמיני הפרעת קשב וריכוז בילדות.
המחקר התבסס על עוקבת ילודה מבוססת אוכלוסייה בספרד. ריכוזי חומצה ארכידונית (אומגה 6), חומצה איקוסאפנטנואית (אומגה 3 מסוג EPA) וחומצה דוקסאהקסאנואית (אומגה 3 מסוג DHA) נבדקו בדם שנלקח מחבל הטבור.
תסמיני ADHD דווחו על-ידי המורים בגיל 4 ועל – ידי ההורים בגיל 7.
הממצאים של החוקרים מציעים כי התזונה של האם במהלך ההריון עשויה להשפיע על הסיכון להתפתחות של ADHD אצל הצאצאים שלה בטווח הרחוק.
Vicente-Lopez, M. et al. (2019) The Journal of Pediatrics 209.
ידוע ומוכח כי חומצות שומן מסוג אומגה 6 ואומגה 3 הינן חיוניות להתפתחות ותפקוד תקין של מערכת העצבים.
אולם בעולם המערבי אומגה 6 יש בשפע במזון, בעוד אומגה 3 (EPA+DHA) קשה למצוא באוכל. על כן אצל אימהות רבות וגם אצל ילדים רבים קיים מחסור באומגה 3.
כדאי להבין- הורדת רמת האומגה 6 (שהיא חיונית בפני עצמה) בתזונת האם לא תתרום דבר ואף עלולה להזיק להתפתחות העובר . רק אומגה 3 בכמות מספיקה היא שתסדר את הסינרגיה עם שפע אומגה 6 הקיים.
מה הקשר בין אומגה 3 לקשב וריכוז? אומגה 3 היא חומצת שומן המתמקמת במעברים שבין התאים ואחראית על ויסות התקשורת הבין תאית, למשל במוח ובמערכת העצבים.
ניתן לראות בפועל כי עבור ילדים ומבוגרים רבים בעלי אינדקס אומגה 3 נמוך, תוספת אומגה 3 לתזונה אכן משפיעה לטובה על הקשב, הריכוז, הזיכרון והרגיעה.
בדיקת אינדקס אומגה 3 היא בדיקה לקביעת רמת אומגה 3 בדם, המבטאת את רמת חומצות השומן EPA ו-DHA החיוניות לתפקוד המוח, הלב והמערכת החיסונית. הבדיקה פשוטה לשימוש וניתנת לביצוע עצמי, מהיר וקל.
להזמנת ערכת בדיקה לביתכם ומידע נוסף לחצו כאן.

*המידע בחסות אומגה 3 גליל

אהבתם את הפוסט? נשמח לשמוע אתכם


− שבע = 2