ברוכים הבאים למרכז המידע

הרשמה למרכז המידע

הרשמה למרכז מידע

אחת לחודש נשלח לך ניוזלטר מרוכז עם עדכונים ומאמרים חדשים


לחיפוש בטקסט חופשי במרכז המידע הקלידו מילות חיפוש בתיבה
מרכז המידע  > שמן דגים- אודות המוצר שלנו איכות ומקור הדגים וניקיון מרעלים 
5
15/09/2013 | 

איכות ומקור הדגים וניקיון מרעלים

אנחנו נשאלים פעמים רבות לגבי איכות שמן הדגים שלנו והחשש מרעלנים וכספית, כאשר מדובר בשמן דגים יש מספר היבטים לאיכות:

מקור הדגים – הסכנות שבצריכה דגים בכלל בעיקר מהים הצפוני ידועות ומוכרות. והן אכן מבוססות שכן מרבית הים הצפוני מזוהם משפכי תעשייה ממערב אירופה וצפון אמריקה. הדגים שבשימוש אושיין נוטרישן קנדה שהוא הספק שלנו נמשים מהים הדרומי ליד חופי פרו, שהנם חופים נקיים מזיהומים ושפכי תעשייה כבדה.

סוג הדגים – הדגים שבשימוש אומגה 3 גליל הינם 95% עד 99% אנשובי כאשר היתר סרדין ומקרל. כל אלה הנם דגים קטנים ולכך יש חשיבות רבה מכיוון שככל שהדג קטן יותר כך הוא נמוך יותר בשרשרת המזון ולכן אוגר פחות רעלנים.

בקרת איכות המוצר בתהליך הייצור – למרות ניקיון הדגים כבר בהגיעם למפעל, שמן הדגים עובר תהליך טיהור וזיקוק שבמהלכו ולאחריו מתבצעות כ- 30 בדיקות איכות הכוללות רמת חומציות ורמת חימצון, הרכב ואנליזה כימית, נוכחות של פתוגנים (חיידקים ופטריות) נוכחות של רעלנים כגון מתכות כבדות דיאוקסינים פוראנים ו PCB.

בדיקה לכל מנה – כדי להיות בטוחים שהמנה שרכשתם נקייה תוכלו לקבל תעודת בדיקה לכל מנה שתרכשו ובה מצוינת תכולת הרעלנים כולל PCB מתכות כבדות ועוד. לחצו כאן לצפיה בתעודה לדוגמה.אם המונחים אינם ברורים לכם הפנו אלינו שאלה בתגובות לפוסט או ביצירת קשר ונוכל לבאר.

בקרת איכות חיצונית – אומגה 3 גליל מחזיקה תעודה ממשרד הבריאות הקנדי על כך שהיצרן מפוקח על ידיו ועובר בדיקת דגימה מכל מנת יצור. את הבדיקה לוקח משרד הבריאות הקנדי בעצמו על ידי נציגיו ולא היצרן. לשמן הדגים של אושין ניטרישין יש אישור פרמקופיה בארה”ב שזה אישור בטיחות של תרופות. למעשה זהו שמן הדגים הראשון בעולם שעמד בסטנדרד כזה.

אחסנה בקירור – החלטנו לייבא אומגה 3 באופן עצמאי למשפחתנו לפני יותר מעשור, לאחר שהבנו כי אחד הפרמטרים המשמעותיים לאיכות שמן דגים ולמניעת התחמצנותו היא אחסנתו בקירור. זו הסיבה העיקרית שבעקבותיה קמה חברת אומגה 3 גליל. גם כיום אין למיטב ידיעתנו אף ספק אחר מלבדנו בארץ השומר את המוצר בקירור.

במהלך חיי המדף טריות המוצר – המוצר של אומגה 3 גליל הוא בעל חיי מדף מוצהרים של 3 שנים מרגע יצור השמן כפי שמודפס על האריזה, אך אומגה 3 גליל מספקת מוצר בן חצי שנה עד שנה לכל היותר בזכות משלוחי יבוא קטנים ותכופים.

נותרו לכם עוד שאלות לגבי איכות המוצר שלנו וניקיונו מרעלנים? כתבו תגובה לפוסט הזה ונענה ברצון.

למידע נוסף על ניקיון מרעלים

להמלצות שימוש מותאמות אישית

להזמנה

5 תגובות

 1. נשמח לשמוע עוד מידע. יש לנו מכון אבחון לקשב וריכוז. נשמח ללמוד את הנושא לעומק או להיות ספקים באזורנו בשומרון
  אסתר וצחי גלצר

  • שלום אסתר וצחי
   נשמח להכיר! נהיה בקשר ביום ראשון. אם אפשר בבקשה שלחו מספר טלפון.
   שבת שלום
   אור

 2. יידוע ששמן דגים הוא רגיש לא רק לחום אלא גם לאור . מה דעתכם לשנות את האריזה השקופה שלכם ?
  האם יש לכם בדיקה של המכון הוולקני באשר לאחוז החמצון של שמן דגים גליל ?

  נ.ב – אני לקוחה ותיקה שלכם

  • שלום ליאורה
   לי לא ידוע ששמן דגים רגיש לאור. להפך ידוע לי שהוא לא רגיש לאור. הוא רגיש לאור אולטרה סגול שיש בשמש אבל אין בתוך הבית ובוודאי שלא עובר את הצנצנת. לא היינו מסכנים את המוצר שלנו אילו היתה סכנה שהוא יתקלקל. בכל מקרה המוצר שלנו לא רק נשמר בקרור אלא גם בחושך כי מקרר הוא גם חשוך. המוצר רואה מעט מאד אור.
   אנחנו לא מכירים מעבדת חימצון במכון הוולקני. יש לנו מעבדה משלנו ואנו בודקים חימצון כל הזמן. מדי פעם אנחנו נעזרים במעבדות חיצוניות בישראל לצורך בדיקות מיוחדות ולצורך בדיקת כיול של המכשיר שלנו.
   בברכה
   גיא

אהבתם את הפוסט? נשמח לשמוע אתכם


ארבע + 4 =