ברוכים הבאים למרכז המידע
לחיפוש בטקסט חופשי במרכז המידע הקלידו מילות חיפוש בתיבה
3
11/05/2014 | 

אודות המוצר מגנזיום טאורט

מגנזיום טאורט מכיל קומפלקס של חומצת האמינו טאורין ומגנזיום, והוכח כצורה היעילה ביותר של מגנזיום לטיפול בהפרעות כגון קשב וריכוז ובייחוד בסינדרום טורט ו OCD. המגנזיום נחוץ להולכה העיצבית ומצוי במחסור באוכלוסיה בישראל בכלל ובילדים עם הפרעות קשב בפרט. היעילות הגבוהה של מגנזיום טאורט היא בזכות היכולת של הטאורין לעבור ביעילות את מחסום הדם במוח ועל ידי כך להביא את המגנזיום לתאי העצב במוח. צורות אחרות של מגנזיום עוברות את מחסום הדם במוח ביעילות פחותה לעומת מגנזיום טאורט.

כמוסות מגנזיום טאורט | 73 מ”ג מגנזיום נקי בכמוסה | 60 כמוסות בצנצנת | 190 ש”ח לצנצנת | להזמנת המוצר לחץ כאן

הרכב פונקציונאלי

המוצר שנבחר לשימוש על ידינו הינו של חברת ביו קר המכיל כמות גבוה של מגנזיום נקי, 73 מ”ג לקפסולה, הקשור לטאורין.

מגנזיום טאורט מכיל קומפלקס של חומצת האמינו טאורין ומגנזיום והוכח כצורה היעילה ביותר של מגנזיום לטיפול בהפרעות כגון קשב וריכוז ובייחוד בסינדרום טורט ו OCD.

המגנזיום מהווה טיפול תזונתי משלים לשמן דגים ומסייע בשפעול האנזימים האחראים על המטבוליזם של חומצות שומן אומגה 3 בגוף. המגנזיום נחוץ להולכה העיצבית ומצוי במחסור באוכלוסיה בישראל בכלל ובילדים עם הפרעות קשב בפרט.

הטאורין הינו חומצת אמינו החיונית גם היא לפעילות העיצבית ומחסור בה מוביל לירידה בתפקודי המוח ומערכת העצבים.
התאוריה כיום היא שהיעילות הגבוהה של מגנזיום טאורט היא בזכות היכולת של הטאורין לעבור ביעילות את מחסום הדם במוח The Blood Brain Barrier ועל ידי כך להביא את המגנזיום לתאי העצב במוח. צורות אחרות של מגנזיום עוברות את מחסום הדם במוח ביעילות פחותה לעומת מגנזיום טאורט.

בכל שאלה נוספת בנושא תיסוף מגנזיום לשמן דגים או שילוב עם תרופות נוספות אנא צרו עימנו קשר

אנליזת המוצר מגנזיום טאורט >>

magnesium_tag_81.6mg

תוית המוצר- לחץ/י להגדלה

(שים לב כי באצווה הנוכחית הקיימת ריכוז המוצר הינו 73 מ”ג מגנזיום נקי)

מאמר מקורי מאת גיא בן צבי

הקדמה: למגנזיום תפקיד חשוב ביותר במערכת העצבים, הן במוח והן במערכת העצבים ההיקפית. במיוחד ידועה השפעת המחסור במגנזיום על בעיות במערכת העצבים של הלב ובמוח בתסמונות נוירופסיכיאטריות רבות. בנוסף על חשיבותו למערכת העצבים.

למגנזיום תפקיד במנגנון יצור האנרגיה ומעגל קרבס. מגנזיום נמצא בגוף באיזון עדין עם מינרלים נוספים, וביחוד סידן. עודף סידן חוסם קליטת מגנזיום ועלול לגרום למחסור במגנזיום. שימוש בתרופות רבות גורם גם הוא לחוסר בקליטת מגנזיום ולמחסור בו. לכן כיום מחסור במגנזיום הינה תופעה נפוצה, ביחוד בקרב אנשים חולים הלוקחים תרופות או תוספי מזון המכילים סידן.

לקריאת המאמר המלא >>

באופן עקרוני אנו ממליצים ליטול תוספי תזונה רק כשאי אפשר להשיג את הערכים התזונתיים במזון וכשברור כי יש מחסור (למשל, ברור כי אומגה 3 חסרה בתזונה המערבית).

לכן, אנו ממליצים לתסף מגנזיום טאורט רק במקרים של מחסור מוכח או במקרה שנמצא כי הטיפול בעזרת שמן דגים הגיע למיצוי ויש לתסף מגנזיום לייעול התהליך המטבולי של אומגה 3 בגוף. מומלץ לקרוא לעיל את המאמר של גיא המסביר את המטבוליזם של מגנזיום, מפרט במה מתבטא מחסור ומסביר כיצד לטפל בו.

ניתן להתייעץ איתנו בנושא תיסוף מגנזיום טאורט. צור קשר >>

3 תגובות

 1. תודה,
  אולם שמתי לב שבמסמך של אנליזת המוצר המרכיב הפעיל שמכיל את המגנזיום הוא מגנזיום כלוריד, אך במאמר המקושר לעיל כתוב כי “מגנזיום כלוריד משמש לעיתים כתוסף מזון להגברת המגנזיום אך יעילותו בצורה זו נמוכה יחסית בעיקר משום שהתפרקות המגנזיום ליונים בסביבה המימית של המעיים לא מאפשרת לו לעבור לתוך מחזור הדם.”
  אשמח להבהרה של הנושא.

  • שלום ברק
   תסתכל בבקשה בדף מספר 3 של המסמך הזה בסעיף שנקרא label claim
   תראה שיש 73 מ”ג מגנזיום ו823 מ”ג טאורין. כלומר יש רק 73 מ”ג מגנזיום בצורת טאורט (קשור לטאורין)
   לא ברור לי מדוע הם נותנים גם את הפירוט של מגנזיום כלוריד שנמצא שם בכמות יותר גדולה אבל פחות רלוונטית.
   ברור שבקפסולה יש הרבה יותר מגנזיום ממה שאדם צריך ביום אילו הכל היה זמין. הבעיה שרק החלק שמחובר לטאורין זמין למערכת העצבים. המלצות המינון שלנו מתחשבות רק ב73 מ”ג שקשורים לטאורין והן בדרך כלל די יעילות.
   אני מודע לכך שהמפרט הזה מבלבל וגם התווית בעברית מבלבלת…. לצערי אנחנו אל היבואן ולכן אין באפשרותנו לשלוט על הכיתוב…
   בברכה
   גיא
   גיא

 2. שלום, מספר שאלות על המוצר:
  1. באילו תנאים יש סכנה לחמצון או פגיעה באיכות המגנזיום? מהם תנאי האחסון המומלצים? האם גם את המגנזיום כדאי לשמור במקרר כמו האומגה-3 והויטמין E?
  2. האם יש המלצות נטילה בדומה לשאר המוצרים? מבחינת הזמן ביום או הקירבה לסוגי אוכל שונים.
  תודה!

אהבתם את הפוסט? נשמח לשמוע אתכם


6 − = שלוש